Stávka – uzavření školy 27. 11. 2023

Většina zaměstnanců naší školy se rozhodla připojit k jednodenní stávce, která se koná v pondělí 27. 11. 2023. Z tohoto důvodu nejsme schopni zajistit provoz školy, proto bude škola v tento den pro vaše děti uzavřena.
Děkujeme za pochopení,
za vedení školy Zdeněk Chroust.


Vyjádření stávkového výboru ZŠ ke stávce 27.11.2023:

Na společné schůzi všech zaměstnanců školy jsme se rozhodli ke stávce připojit. Podotýkáme, že zaměstnancům, kteří stávkují, nemůže být vyplacena mzda, protože nepracují, tedy za tento den nebudeme mzdu mít.

Cíle stávky: Nechceme bojovat za ulehčení naší práce ani za naše výplaty či zbytečné navyšování státního dluhu. Víme, že doba je složitá, ale šetření na školství, a tím především na vzdělávání Vašich dětí považujeme za krok špatným směrem!

Dopady návrhu snížení finančních prostředků pro školy:

Na výuku: Výrazné snížení finančních prostředků pro školství v příštím roce omezí počet hodin pro efektivní výuku, zvláště ve třídách s vyšším počtem žáků. Jedná se například o dělení tříd na jazyky, omezení nabídky volitelných předmětů, tandemové výuky.

Na malé a progresivní školy: Negativní dopad bude mít především na menší školy a ty, jež usilují o progresivní změny. Ke snížení hodin má dojít plošně, bez ohledu na potřeby konkrétních škol, na počet dětí nadaných či dětí se speciálním vzdělávacími potřebami.

Na klíčové pozice: Snížení rozpočtu pro ekonomy, školníky, uklízečky, kuchařky a další pracovníky, kteří se podílejí na chodu školy. Nechceme, aby se snižovaly finanční prostředky na profese, bez kterých se škola neobejde!

Na podporu pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami: Vzniká riziko ukončení podpory pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami kvůli novému systému přidělování asistentů pedagoga.

Na omezení prostředků: Došlo a ještě dojde k dalšímu snížení financí na nákup školních pomůcek, obměnu učebnic a vzdělávání pedagogů.

Výzva ke změně: Vyzýváme k pochopení situace škol a podpoře zachování kvalitního vzdělávání ve shodě se současnými standardy a potřebami žáků!

Za stávkující

Lubomír Honek (předseda stávkového výboru),
Jiří Grambal (člen stávkového výboru)
a zaměstnanci školy

Comments are closed.
Nejnovější komentáře